Limitovaná edice krabiček - Dr. Jan Fischer

Zakoupením licenčních práv na ikonickou Fischerovu ilustraci chlapců z klubu Rychlých šípů z obálky komiksových sešitů se podařilo vytvořit skutečně originální obal, který můžete využít jako exkluzivní dárkové balení, ale i jako sběratelskou kuriozitu. Krabička, opatřená dvěma ilustrovanými etiketami, razítkem výrobce a razítkem s Fischerovou perokresbou, ve které je v linkách vypsáno číslo krabičky od jedné až do sta. Víc těchto krabiček nebude! 

VYPRODÁNO


 

Nákupem krabičky i figurek rovněž přispíváte do fondu Skautské nadace Jaroslava Foglara, licenční poplatek bude následně vyuužit na opravy a nákup skautských kluboven a podporu práce s mládeží.

V obchodě zboží naleznete zde.


9. Sborník nezávislých foglarovců o Petru RýgroviLimitovaná edice krabiček - Marko Čermák

Marko Čermák se kresbě i malbě rychlošípovských motivů věnuje s velkým úspěchem dodnes. Licenční jednání s žijícím klasikem proběhla vstřícně a tak vám můžeme nabídnout v limitované edici 100 kusů krabičku, jejíž vrchní stranu zdobí etiketa s Dlouhým Bidlem, Štětináčem a Bohoušem. 

VYPRODÁNO

Na spodní straně krabičky je etiketa se vtipnou Markovou citací ikonické Fischerovy kresby klubu Rychlých šípů, doplněná logem. Sběratelskou hodnotu podtrhuje razítko s perovkou Marka Čermáka a číslem krabičky, rovněž i razítko autora figurek. 

Zakoupením krabičky i figurek zároveň přispíváte do fondu Skautské nadace Jaroslava Foglara, licenční poplatek bude využit pro nákup a opravy skautských kluboven a práci s mládeží. 

Zboží v obchodě naleznete zde.


Rychlé šípy

Věrné miniatury Mirka Dušína, Jarky Metelky, Jindry Hojera, Červenáčka a Rychlonožky z cínu odlévá a titěrně omalovává cínař Petr Rýgr. A nejen je. K mání je i Bratrstvo kočičí pracky, o hlavu vyšší Dlouhé Bidlo, Štětináč se svojí cvičenou krysou a z pod zelené kapuce zahlíží Bohouš. Ve Stínadlech ze zídky shlíží Široko s ježkem v kleci v ruce. Jistě se časem dočkáme i Haha Bimbi, Vlasty a Podkovy, aby síly zůstaly vyrovnané. Větší spotřebu cínu jistě zapřičiní Bambus nebo Tlouštík.


Figurky jsou balené v kartonové krabičce, případně v limitovaných edicích s licencí na ilustrace Dr. Jana Fischera - dědic či Marko Čermáka.

Nahlédnout do obchodu zde.Lidstvo se v podstatě dělí na dvě skupiny. Na šťastlivce, kteří v dětském věku měli kliku, že rodičové uchovávali jako vzácnou relikvii čísla časopisu Mladý Hlasatel a Vpřed, či se dětským věkem trefili do období, kdy dílo Jaroslava Foglara nebylo zapovězené, a na ostatní - nešťastníky. Mám zkušenost, že dětské okouzlení foglarovským světem lze v dospělosti jen těžko dohnat. Ovšem populace zasažená lovením bobříků a plněním Modrého života nikdy nezapomene na hlášky typu to je nečestné a nesportovní, neumreme na saních, umreme na hnoji, stůj příšero záhrobní. Poslední závodník vždycky běží jako sloní mládě, neboť to vy jste z něj učinili slabocha, to vy jste jej naučili kouřit! A Mirka Dušína všichni obdivujeme, neboť nikdy neřekl neslušné slovo, ani to Rychlonožkovo vy plantážníci! Z těchto citací vznikl poznávací jazyk, který pouhým jemným nahozením spojuje dávné táborníky do konce života.


Mám mnoho přátel, kteří v knihovně krom veleděl světové literatury, encyklopedií a vědeckých svazků uchovávají na čestném místě Chatu v jezerní kotlině, Boj o první místo či Záhadu hlavolamu, a ovšem také nějaké ohmatané vydání komiksových příběhů věčných kamarádů z foglarova čtenářského klubu číslo jedna, Rychlých šípů. Je to celý svět, od ušlechtilého Mirka přes poťouchlé Bratrstvo až po bídné a zkažené Zelené vesty. Vesmír dětství, do kterého je tak milé se občas navrátit.


Pokud máte na poličce před knihami kousek místa, určitě si tam nějakou figurku pořiďte. Bude vypadat, jako by ze stránek příběhů zrovna vystoupila do vašeho reálného světa, do světa, v kterém i dětské ideály často pomáhají řešit složité propletence dospělého života.


PS: A ještě moje dávné vzpomínky. Mohl si třináctiletý chlapec přát něco víc?